Dövme Silme İşlemi, Ağrı ve Maliyet: Bilmeniz Gereken Her Şey

İnsanların dövme yaptırmayı istemelerinin birçok nedeni olabilir. Fakat iyi olan şu ki, dövme bir kez alındığında, artık cildinizde pişmanlık duyduğunuz bir şeyi taşımanın yüküyle karşı karşıya kalmayacaksınız. Bazı insanlar bedenlerinde keşfedilen bir dövme yüzünden hayallerindeki işleri kaybetti. Çoğu işveren buna olumsuz tepki verdi. Bununla birlikte, bir dövmeye sahip olmanız yaşamda daha fazla yükseklik elde etmenizi önlüyorsa, dövme çıkarma ağrısına sahip olmanız gerekir. Ne pahasına olursa olsun cildinizden çıkarmanız gerekir. Çeteyle ilgili dövmeleri olan çoğu insan, söz konusu çeteyle artık ilişkilendirilmek istemediklerinde, genellikle kaldırılmaya çalışır. Cildinizden çıkarmak istemenizin nedenleri ne olursa olsun, burada çeşitli dövme kaldırma yöntemleri hakkında bilmeniz gereken ipuçları ve ipuçları.Dövme Silme

İnsanların Dövmelerini Kaldırmasının 10 İnanılmaz Sebebi

Vücudunuzun dövmesini yaptırırken, bu duygu her zaman mükemmeldir. Fakat zaman ilerledikçe, bir kararınız için pişmanlık duymaya başlayabilirsiniz. İnsanların para almak için zaman ve para harcadıktan sonra dövme yaptırmayı aramasının birçok nedeni var. Sürecin iyi yanı, geçmişte olduğundan biraz daha az acı verici ve hesaplı. İşte dövmelerinizden kurtulmak için dövmeleri çıkartan kişileri bulmanızı sağlayacak şeyler.

 1. Kariyer takibini olumsuz yönde etkileyebilir

Dövme yaptırdığın alan önemli. Bir kıyafet giyseniz bile görülebilirse, o zaman başkalarının gördüklerinde farklı bir yorumu olabilir. Dövmeler senin üzerinde harika görünebilir. Ancak birçok işveren, kendi bedeninde çalışan çalışanları işe almaktan hoşlanmaz. Bu yüzden, sahip olmak kariyerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Ne istersen onu giyemeyebilirsin ya da hayalindeki işin inmesi daha zor olabilir. Olumsuz etki, birçoğunu dövmelerini kaldırmaya zorladı çünkü bu faturaları ödeyebilmek, masanıza yiyecek koymayacak bir dövmeden daha iyidir.

 1. Aile baskısına yenik düştü

Bütün aileler aynı değil. Bazıları sevdiklerine dövme gördüklerinde bile cevap vermeyebilir. Ama seninki olumsuz tepki veriyorsa ve sana baskı yapıyorsa, buna sahip olmak en iyisi siyah dövme kaldırma Bir kez ve herkes için bu aile üyelerinizi mutlu ederse. Aslında, bazı aileler bir kişiye yapılan dövmenin o kişinin bir holigan olduğu veya bir çeteye ait olduğu anlamına gelir. Ve en kötüsü, bireyin vücudundaki dövme korkutucu göründüğü zamandır.

 1. Gelecekteki yasalarınızı memnun etmek için

Ciddi bir ilişki içinde bir erkek veya kadın olsanız da, özellikle geleceğinizin ilk kez ziyaret ederken, mükemmel bir ilk izlenim yaratmanız gerekir. Çoğu aile kızını bir erkeğe güvenle teslim etmeden önce, birçok şey dikkate alınacaktır. Çoğu aile, oğullarıyla evlenmeye devam etmeden önce geleceğin kızlarını derinlemesine inceler. Kadının vücudunda bir dövme olduğunu gördüklerinde tepkileri iyi olmayabilir. Bunlar, bay ve bayanların düğümü bağlamaya hazır olmasının dövme kaldırmayı aramasının nedenlerinden bazıları.

 1. Artık eskisi gibi biri değilsin.

İnsanlar yaşlandıkça yaşamdaki seçimlerini değiştirir ve bir yetişkin olduğunuzda, bir genç olarak sizin için heyecan verici görünen şey ne olabilir. Bir keresinde yaşadığın hayattan uzaklaşmaya çalışan bir tavsiye, insanları dövmelerini kaldırmaya zorlayabilir. Daha olgunlaşmış olabilir ve zihninizi gençken dahil olmaktan pişman olduğunuz geçmiş olaylara geri götürecek bir şey istemeyebilirsiniz.

 1. Dövme artık çekici değil

Katkıda bulunan bir diğer faktör dövme silme istatistikleri insanları dövmelerini çıkarmaya zorlayan şey vücut modifikasyonu artık çekici görünmüyor. Yüksek kaliteli dövmeler alsanız veya bir profesyonelin işlemi ele almasına rağmen, sonunda bir süre sonra kaybolacağını unutmayın. Eğer görüntü canlılığını kaybederse, o zaman bu dövmeden tamamen kurtulma zamanı gelmiştir. Kör bir dövme yaptırmak, zaman geçtikçe bu noktayı çirkin görünmesini sağlar. Yani, ondan kurtulmak için doğru zaman şimdi.

 1. Geçmişi geride bırakmak için

Çoğu insan aşk için her şeyi yapar. Kız arkadaşlarının, erkek arkadaşlarının veya vücutlarında sevdikleri birinin yüzlerinin dövmeler şeklinde olması sakıncası yoktur. Aşk her ikisini de kör ettiğinde onların kendileri ile diğerleriyle birlikte olacaklarını hissediyorlar, ancak işler planlandığı gibi gitmeyebilir. Birinden ayrıldığınızda, o kişi için bir zamanlar hissettiğinizi hatırlatan bir şeyler yapmak bazen canınızı yakar. Bu yüzden, eski sevgilinizi hatırlatan o dövmeyi çıkarmak insanların geçmişi unutmak ve ilerlemek için attığı harika bir adım. İlişki meselelerinin yanı sıra, ünlü bir çete ile ilişkinizden vazgeçmek, sizi kendileriyle ilişkilendiren dövmeleri çıkarmaya zorlayabilir.

 1. Sadece bir hataydı

Bazı insanlar sarhoş olduklarında dövme yaptırdılar. Serbest dövmelerin, kendi zihinlerinde olmadıkları zamanlarda mevcut oldukları yerdi. Sarhoş olduğunuzda başınıza gelebilir. Sarhoş olmak, insanları normalde halka açık bir şekilde sergilemeyecekleri özellikler sergilemeye zorlayabilir. Yani, alkol tüketimi sizi bir dövme yaptırmaya zorlarsa, vücudunuzdan çıkarmak, pişman olduğunuz bu hatayı gidermenize yardımcı olur.

 1. Çocukların büyüyünce keşfetmelerini istemezsin

İyi ebeveynler çocukları için iyi örnekler sunar. Ayrıca ebeveynler yaptıkları veya bedenlerinde sahip oldukları şeyler konusunda dikkatli olmak zorundadır çünkü çocuklar ebeveynlerinden çok hızlı bir şekilde özellik alma eğilimindedir. Çirkin dövmesini çocuklarınız için iyi örnekler hazırlayabilmek en iyisi olursa, o zaman halledin. Çocuğunuzu bir tane almaktan caydırmanız gerektiğine dair bir zaman gelecek ve onların vaaz ettiklerini pratik etmekle suçlamalarını istemiyorsunuz.

 1. Bir dövmeniz olduğundan beri çok bilinçli oldunuz.

Soyunma odasında ya da başka bir yerde bu garip bakışları alıyorsanız, dövmelerinize elveda deme zamanı gelmiştir. Vücudunuzu dövme ile değiştirdiğinizden beri ne kadar bilinçli olduğunuzu fark etmiş olabilirsiniz. İnsanlar, dövmenizde bir sorun olduğunu düşündüklerinde size dikkat etmeye karar verebilirler. Sebepiniz ne olursa olsun, dövmenizi kaldırmak hayatınızı perişan ediyor çünkü en iyi seçenek olabilir.

 1. Askere katılmak istiyorsun

Ordunun kabul edemeyeceği dövmeler var. Bu yüzden, her zaman hayalini kurduğunuz şeye girme şansınızı arttırmak için vücudunuzun o dövmesini bir kez ve herkes için yapmanız gerekir. Çoğunlukla ordu tarafından reddedilen dövmeler ve güvenli bir taraf olmayı kabul ettikleri dövmeler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.dövme silme maliyeti

Bilmeniz Gereken Dövme Kaldırma Yöntemlerini Bilmeniz Gerekenler

Bu dövmeyi vücudunuzdan almak için nedenleriniz ne olursa olsun, doğru yöntemi seçmek ihmal etmemeniz gereken bir adımdır. Dövmelerden kurtulmanın farklı süreçleri vardır. Ve teknolojik gelişme evde dövme kaldırma mümkün olsa bile. Bu nedenle, kaldırma işlemine başlamayı düşünüyor ancak benimsemek için uygun yöntemi düşündüğünüzde, çeşitli dövme eleme yöntemleriyle ilgili bu ipuçlarını ve ayrıntıları inceleyin.

Lazerle Dövme Silme İşlemi

Lazerle dövme kaldırma, insanların dövmelerinden kurtulmak için kullandıkları en popüler yöntemlerden biridir. Bu yöntem, ciltteki mürekkebi hedeflemek için yüksek konsantre ışık kullanılmasını içerir. Işığın darbeleri, cildinizdeki dövme mürekkebinin bağışıklık sisteminizin zamanla temizlediği küçük parçalara bölünmesine yardımcı olacaktır. Ancak mürekkebi tek bir işlemle çıkaramazsınız. Tedavi ne kadar fazla olursa, mürekkepten kurtulma şansınız o kadar artar.

Daha fazla lazer tedavisi almakla ilgili tek sorun, cilde verebileceği hasardır. Ayrıca, uzun süre devam edebilecek izlere neden olabilecek bir tür kabus ve kabarcıklar yaşama ihtimaliniz de vardır. Bazı uzmanlar bu kadar gelişmiş olan modern lazer dövme temizleme işlemini kullanıyor. Bu yöntemler skarlaşmayı en aza indirger ve çoğu durumda farketmeyebilirsiniz.

Dövme çıkarmada lazerin zorlukları

Birçok insan bu dövme temizleme yöntemini daha çok kullanır, çünkü daha önce hiçbir şey yokmuşçasına mürekkepten kurtulmaya yardımcı olur. Ancak bunun üzerine fiziksel olarak acı verici olduğu düşünülmektedir. Tıpkı cildinize sıcak yağ serpmek gibidir. Bu duygu neredeyse aynı şeydir. Bu teknik de biraz pahalıdır. Ve sahip olduğunuz dövmeye bağlı olarak cildinizden tamamen çıkarmak için 1 ila 10 seans sürebilirsiniz. Buradaki zorluk, bu seansların her birinin, büyük, renkli profesyonel dövmeler için 250 ila 850 dolar arasında veya hatta daha fazlasına mal olacağıdır.

Yoğun Atımlı Işık (IPL) Dövme çıkarma işlemi

IPL veya Yoğun Darbeli Hafif dövme tedavisi, şu anda en çok kaplıca kullandığı şeydir. Düzenli lazer ışığı yerine yüksek yoğunluklu ışık kullanan bir dermal arttırıcıdır. Ancak, her iki yöntemin de çalıştığı davranış şekli aynıdır. Ayrıca doğru yapıldığında yararlı olduğu söylenir. İşlem başlamadan önce, dövülmüş noktaya bir jel yerleştirin. Ardından bir sonraki, tedaviye ihtiyaç duyan cilt bölgesinde bir değnek (ışık darbeleri yayan bir araç) kullanmaktır.

Yoğun Atımlı Işık tedavisi normal lazer tedavisiyle karşılaştırıldığında daha az acı verir. Ancak bu prosedürü kullanmanın zorlukları var.

Yoğun Atımlı Hafif Dövme Kaldırma İşleminin Zorlukları

İlk zorluk, dövmeleri çıkartan pek çok uzmanın genellikle bu işlemi bir nedenden ötürü tavsiye etmemesidir. Fiyat etiketi de büyük endişe vericidir. Kliniklerin çoğu her seans için kesinlikle 10 dolarlık bir ücret talep eder ve bu da daha fazla seans yaptığınız zaman ekleyecektir.

Krem Dövme Silme Tekniği

Birçok insan, dövmelerinden evde kurtulmak ister. Ancak dövme çıkarma lazer makinesi bir servete mal olur. Öte yandan, düzenli olarak ihtiyaç duyacağınız bir şey değil. Ve dövmesinden kurtulduktan sonra bile, artık derinin üzerinde olmasını istemeyebilirsin. Bu, dövmelerin çıkarılması için, bu işlem için çalıştığını iddia eden içerikler içeren birçok krem ​​olduğunu söyledi. Ancak, kullanmaya karar vermeden önce herhangi bir ürünün içeriğini doğru bir şekilde kontrol etmeniz önerilir.

Tonlarca dövme temizleme kremi daha önce belirtildiği gibi türleri mevcuttur. Ancak bazılarının diğerinden daha etkili çalıştığı söyleniyor. Örneğin, Tattoo-OFF ve TatBGone, çoğu kullanıcının dövmeleri kırmak için etkili bir şekilde çalıştığını iddia ettiği iki üründür. İddialara göre, bu ürünler ciltteki dövmelerin herhangi bir hasara veya acıya neden olmadan solmasına yardımcı olur.

Krem dövme kaldırma tekniğinin zorlukları

Bu teknikten bir şey çıkaracaksanız almanız gereken tek şey sabırdır. Sabırlı olmalısınız çünkü aradığınız sonucu almanız birkaç ay sürebilir. Öte yandan, kremin iki aylık arzı, Tattoo-OFF maliyeti 116,95 dolardı. Bazı kişiler için ucuz olabilir, ancak herkes bu kadar para harcamak konusunda rahat edemez.

Dermabrazyon Dövme Silme Tekniği

Lazer ve IPL, dövme çıkarma uzmanlarının ciltteki mürekkebi gidermek için kullandıkları tek tedavi değildir. Dermabrazyon da bunlardan biridir. Ancak, lazer tedavisinin başlaması birçok kişinin dermabrazyon tekniğini dibe devretmesini beklemiştir. Çoğu insanın çok rahatsız edici bulduğu acı verici bir tekniktir. Yine, bu teknik, lazer veya IPL giderme işlemleri kadar etkili değildir. Uzman, şüphesiz çok acı verici bir şekilde aşındırıcı sürtünme kullanarak cildin üst katmanını zımparalar.

Tuzlu Su Kullanarak Solma Tekniği

Pek çok dövme sanatçısı dövmeleri tuzlu su çözeltisi ile nasıl çözeceğini biliyor. Genellikle bu çözümü eski mürekkebin bulunduğu noktaya dövme yaparlar. Ancak, bu tekniğin cilt üzerinde uzun süre kalmış dövmelerle uğraşırken yararlı olduğu söylenir. Ancak genel olarak dövmeleri kaldırmak için güvenilir değildir. Çoğu durumda, dövme sanatçıları bu yöntemi, aşınmış dövmelerin solmasını sağlamak için kullanır, böylece aynı noktada yenilerini kurabilirler.

Solma Tuzlu Tekniğinin Zorlukları

İlk zorluk, bu yöntemin çok aktif olmamasıdır. Ancak parlak tarafında cilde zarar vermez. Bu teknik aynı zamanda her dövme sanatçısının bildiği bir şey değildir. Bu tekniğe yardımcı olacak bir sanatçı bulmak zorlaşıyor.

Lazerle Dövme Silme İşleminden Sonra Cildinize Nasıl Bakım Yapılır?

Lazer tedavisine başlamadan önce, sorumlu profesyonel hekim cildinizdeki pigmentin büyüklüğü, yaşı ve derinliği gibi faktörlere bağlı olacak uygun lazer tipini ve ihtiyaç duyduğunuz işlem sayısını belirlemelidir. Doktorunuz sizin için bir tedavi planı hazırlayabilmeden önce, doktor cildinizin nasıl tepki vereceğini izlemek için cildinizdeki lazeri test etmek zorunda kalacaktır. Standart tedavi sadece birkaç dakika sürer, ancak dövme boyutu, yaşı ve derinliği çok büyük bir rol oynar.

Tipik olarak, lazer tedavisi bölgede bir çeşit yüzeysel cilt yaratan dövme pigmentlerini patlatır. Bu tedaviye tabi tutulan herkesin işlem sonrası saatler veya günler boyunca bir miktar kızarıklık, kanama, şişme ve hatta kabarma hissi yaşaması mümkündür. Ondan sonra, soyulma veya dökülme işlemini göreceksiniz. Ancak bu tedaviyi uyguladıktan sonra cildinize uygun bakımı yapmalısınız. İşte dövme yaptırdıktan sonra dövme yaptırmanız gerekenler.

 • Lazer tedavisinden sonraki ilk 24 saat çok önemlidir. Bu nedenle oluşabilecek iltihabı veya rahatsızlığı azaltmak için soğuk kompres uygulamalısınız. Bu süre zarfında fiziksel aktivitelerden ve sıcak duştan kaçının.
 • Lazer çıkarma seansınızdan sonra 48 saat boyunca makyaj kullanmamalısınız. Aslında, bu süre boyunca tedavi edilen yerde ilaç veya krem ​​kullanmayın.
 • Tedavi edilen yere üç gün boyunca Neosporin gibi merhem sürün. Pansumanı da günlük olarak değiştirdiğinizden emin olun.
 • Önümüzdeki 1-2 hafta boyunca güneşe maruz kalmayı sınırlamanız gerekir. Havuz suyu, sıcak su havuzu veya tuzlu su da sizin için ideal değildir. Tedavi edilen nokta tamamen iyileşene kadar onlardan kaçının. Tedaviden sonra cildinize uygun şekilde bakım yapmazsanız, lazer dövme çıkarma iyileşme sürecini geciktirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın